کد خبر : 202185
تاریخ انتشار : سه شنبه 29 شهریور 1401 - 15:36

نکاتی درباره فروش آسانسور و تعمیر و نگهداری آسانسور

نکاتی درباره فروش آسانسور و تعمیر و نگهداری آسانسور

  آسانسور ها بر اساس مکانیسم خود و همچنین نوع ساختمان به دسته بندی های مختلفی تقسیم می شوند. انواع آسانسور بر اساس نوع ساختمان عبارتند از آسانسور های صنعتی ، مسکونی ، بیمارستانی ، کشاورزی و آسانسور هایی مخصوص استفاده در پارکینگ ها . که بر این اساس فروش اسانسور می تواند صورت بگیرد

 

آسانسور ها بر اساس مکانیسم خود و همچنین نوع ساختمان به دسته بندی های مختلفی تقسیم می شوند.

انواع آسانسور بر اساس نوع ساختمان عبارتند از آسانسور های صنعتی ، مسکونی ، بیمارستانی ، کشاورزی و آسانسور هایی مخصوص استفاده در پارکینگ ها . که بر این اساس فروش اسانسور می تواند صورت بگیرد .

آسانسور های مسکونی که می توانند هیدرولیکی ، الکتریکی و یا شیشه ای باشند ، در مقایسه با دیگر آسانسور ها از نظر اندازه در ابعاد کوچکتری ساخته می شوند .

آسانسور های بیمارستانی شامل دو گروه برانکار و تخت بر هستند .

آسانسور های برانکار برای جابجایی افراد مختلف مانند پزشک ها ، کادر درمانی و بیماران و همراهان آن ها ساخته شده اند که حرکت آرامی دارند .

آسانسور های تخت بر دارای اندازه های بزرگتری هستند و برای جا به جایی افرادی به کار برده می شوند که از ویلچر استفاده می کنند. مصرف برق این نوع آسانسور بسیار پایین است و به گونه ای ساخته می شوند که بتوانند بدون برق هم کار کنند و در شرایطی که برق نیست مشکلی برای یبیماران به وجود نیاید. همین مزایا باعث شده خرید و فروش آسانسور بیمارستانی با استقبال روبرو شود.

 

آسانسور هایی که مخصوص استفاده در صنعت کشاورزی و دارای استاندارد ادواری هستند برای مواقعی به کار می روند که برداشت محصولات کشاورزی صورت گرفته و محصولات کشاورزی برداشت شده آماده ی جابجایی انتقال به سیلو و یا انبار هستند . فروش آسانسور در این زمینه به کشاورزی کمک بسیاری کرده است.

 

همچنین بر اساس مکانیسم هایی که آسانسورها می توانند داشته باشند به چهار گروه مغناطیسی ، پنوماتیک ، هیدرولیک و پیچی دسته بندی می شوند .  

 

فروش آسانسور کارگاهی مغناطیسی

آسانسور های مغناطیسی که بر اساس استاندارد ادواری ساخته شده اند . ساخت آن ها به گونه ای ست که هم به صورت افقی و هم به صورت عمودی در ساختمان ها استفاده می شوند ، کارکرد آن ها بدون کابل و موتور است و دارای امنیت بیشتری نسبت به سایر آسانسور هاست. همین دلیل فروش اسانسور را بیشتر کرده است.

در این نوع آسانسور در دیواره ی چاهک ، آهن ربای مغناطیسی به کار برده شده و مانند آهن رباهایی که همه با آن آشنایی داریم توسط قطب مخالف به سمت حرکت کردن کشیده می شود . قطب مخالف آهن ربای به کار برده شده در دیواره ها ، کف آسانسور قرار دارد و نیرویی که بر اثر وصل شدن برق به وجود می آید باعث می شود آسانسور به سمت بالا حرکت کند .

البته با وجود مزایای بالا ، قیمت بسیار زیادی دارد که باعث شده میزان فروش آسانسور کارگاهی مغناطیسی کم باشد.

فروش آسانسور در تهران

آسانسور های پنوماتیک

آسانسور های پنوماتیک معمولا برای خانه های دوبلکس و یا دو الی چند طبقه ای به کار می رود که میخواهیم جای کمتری برای آسانسور اختصاص بدهیم و برای این گونه خانه ها معمولا انتخاب مناسب تری به حساب می آیند زیرا فقط به فضایی حدود یک متر مربع نیاز دارد و برای نصب آن نیازی نیست چاه ایجاد کنیم و یا روی پشت بام موتور خانه قرار بدهیم. به همین دلیل فروش آسانسور پنوماتیکی برای این موارد بیشتر دیده می شود.

البته باید در نظر داشت که با توجه به فضای محدودی که برای این نوع آسانسور استفاده می شود ،

بیشترین وزنی که می توان با آن جا به جا کرد حدودا ۲۴۰ کیلوگرم است .

سیستمی که باعث کار کردن و حرکت آسانسور پنوماتیک می شود وکیوم یا مکش هواست که مانند یک پیستون که یک سر آن کاملا بسته می باشد هوا فقط می تواند از محفظه ی بالای آسانسور عبور کند . استاندارد ادواری در این نوع آسانسور ها هم رعایت شده است.

آسانسورهای پیچی

 آسانسور های پیچی انتخابی عالی برای خانه هایی ست که فضای کمی دارند . آن ها می توانند هم با برق سه فاز و هم تک فاز نصب شوند . بسیار ایمن هستند زیرا فقط تسمه است که باعث حرکت آن می شود و اگر تسمه پاره شود آسانسور متوقف می شود و هیچ گونه سقوطی ندارد.

تعمیر و نگهداری آسانسور چیست و چه مواردی مورد برسی قرار میگیرد؟

 

در دهه های قدیم استفاده از آسانسور ها بسیار حادثه خیز بودند و سالانه چندین تن در همین حادثه ها جان خود را از دست می دادند و یا دچار مشکلاتی می شدند. این موضوع باعث شد مسئولین را به فکر وادارند و بعد از برسی های فراوان متوجه شدند که تعدادی از این حوادث به دلیل نداشتن سرویس و تعمیر و نگهداری آسانسور به صورت ماهانه می باشد.

 

این مسئله موجب شد تا قوانینی مبنی بر اجباری شدن تعیمر و نگهداری آسانسو به وجود آید. با این وجود هنوز افرادی هستند که از خدمات مربوط به سرویس و نگهداری آسانسور استفاده نمی کنند. سرویس آسانسور از نظر قانونی  و همین طور فنی بایستی ماهیانه، به وسیله یک سرویسکار آسانسور مجرب و حرفه ای انجام شود. 

توجه داشته باشید که نگهداری از آسانسور به معنای داشتن قرارداد ماهانه با یک شرکت خدمات سرویس و تعمیر و نگهداری آسانسور غرب تهران به شکل ماهانه است. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با کلیات خدمات و الزامات سرویس و نگهداری آسانسور آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید.

 

سرویس و نگهداری آسانسور چیست؟

منظور از سرویس و تعمیر و نگهداری آسانسور، برسی قطعات آسانسور و همین طور نظارت کلی بر روی عملکرد آنها می باشد. هر نوع سیستمی پس از نصب شدن احتیاج دارد که سرویس و نگهداری شود. این کار موجب عملکرد بهتر دستگاه و ایمنی آنها در زمان انجام کار حفظ شود.  

بهتر است بدانید که خدمات مربوط به  تعمیر و نگهداری آسانسور به اندازه نصب آنها حائز اهمیت نمی باشد و لازم است که به اندازه نصب برای آنها وقت گذاشت. با استفاده از خدمات مربوط به سرویس و نگهداری آسانسور در تمام نقاط تهران و شهرستان ها که برای راحتی ساکنین نقاط مختلف در نظر گرفته شده است. این امکان را دارد که در خطرات احتمالی را به حداقل برساند و ضروری است که هر ماه یکبار به وسیله ی افراد متخصص انجام شود.

همینطور تعمیر و نگهداری آسانسور در تهران از لحاظ اقتصادی برای ساکنین شرق، غرب، شمال، جنوب تهران نیز مقرون به صرفه خواهد بود. زیرا اگر قطعه ای در آسانسور دچار مشکل شده باشد، و سریعا خرابی آن تشخیص داده شود، می توان با تعمیر و تعویض آنها به مابقی قطعات آسانسور آسیب وارد نکرد. در نتیجه کل سیستم دچار آسیب نخواهند شد.

برای نمونه توجه داشته باشید که اگر سیم های آسانسور و یا سیم بکسل ها دچار آسیب شوند، همین موضوع می تواند موجب آسیب رسیدن به فلک های کششی آسانسور شود، در آخر نیز امکان پارگی سیم بکسل ها و همین طور سقوط آسانسور نیز وجود دارد. که همین مسئله باعث رسیدن صدماتت مالی و جانی زیادی به افراد می شود.

بعضی از افراد تصور می کنند که هزینه های مربوط به تعمیر و نگهداری آسانسور و همین طور سرویس ماهانه ی آن غیر ضروری و اضافی می باشد و فقط در زمان هایی که آسانسور دچار خرابی شد، به منظور تعمیر آسانسور باید هزینه کرد، آن هم تازه از سر ناچاری.

این افراد تنها برای رفع خرابی آسانسور اقدام می کنند نه برای سرویس آنها. مطمئن باشید سرویس ماهانه آسانسور بسیار مقرون به صرفه تر از تعمیرات موردی آسانسور می باشد.

بررسی دلایل ایجاد نقص در سیستم آسانسورها

هر مدل آسانسور به منظور اینکه بتواند به شکل صحیحی به فعالیت های خود ادامه دهد، نیاز دارد که اصول فنی را رعایت کند تا کارایی مربوط به آن دچار اختلال نشود و بالاترین کیفیت را از آن ببینیم. برخی از این موارد عبارتند از:

 

    تعیین ظرفیت به ازای هر نفر

    میزان سرعت

    مقدار ارتفاع

    کنترل درب‌ها

    مکان قرارگیری آسانسور

    ولتاژ برق

    و …

برای سفارش آسانسور با قسمت تماس با ما شرکت سهند فراز کیمیا ارتباط نمایید.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

سلفون opp

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح