کد خبر : 207977
تاریخ انتشار : پنجشنبه 7 اردیبهشت 1402 - 15:09

مهمترین تجهیزات پزشکی که باید در هر خانه ای باشد

مهمترین تجهیزات پزشکی که باید در هر خانه ای باشد

در این مقاله قصد بررسی مهمترین تجهیزات پزشکی که باید در هر خانه ای باشد را داریم .امروزه در زندگی همه ما کمبود ورزش، عادات غذایی ناسالم و زندگی تحت فشار از مهمترین عوامل ایجاد بیماری‌های شایعی مانند دیابت، فشارخون، چاقی و بیماری‌ های قلبی هستند، به همین دلیل است که همه افراد باید به صورت روزانه یا حداقل به صورت

در این مقاله قصد بررسی مهمترین تجهیزات پزشکی که باید در هر خانه ای باشد را داریم .امروزه در زندگی همه ما کمبود ورزش، عادات غذایی ناسالم و زندگی تحت فشار از مهمترین عوامل ایجاد بیماریهای شایعی مانند دیابت، فشارخون، چاقی و بیماری‌ های قلبی هستند، به همین دلیل است که همه افراد باید به صورت روزانه یا حداقل به صورت هفتگی بر سلامتی خود نظارت داشته باشند اما با وجود مشغله‌ های کاری این کار برای همه امکان پذیر نباشد.

 با پیشرفت علم پزشکی شما میتوانید برای بررسی وضعیت سلامتی خود چندین دستگاه پزشکی را در خانه داشته باشید

به عنوان مثال کسانی که از دیابت، فشارخون و چاقی رنج می برند باید مواردی مانند قندخون و فشارخون را به صورت منظم چک کنند

علاوه بر مواردی که ذکر شد فوریت‌ های پزشکی در هر زمان ممکن است پیش بیاید و این واقعیتی است که همه‌ ی ما از آن آگاه هستیمبرای مقابله با اتفاقات اورژانسی لازم است یک جعبه کمک های اولیه در خانه داشته باشید تا در مواقع لزوم برای ارزیابی وضعیت اولیهی بیمار، از آن استفاده کنید

همچنین در این آلودگی بیش از حد هوا و افزایش بیماری هایی از جمله آنفولانزا استفاده از دستگاه بخور می تواند موجب افزایش بهتر تنفس، کاهش علائم آسم و بیماری های تنفسی، کاهش سرماخوردگی و یا خشکی چشم و دیگر مشکلات شود.

برای هر کسی با هر سطح بیماری که دارد، بهتر است تجهیزات پزشکی اولیه را در منزل خود داشته باشد تا بتواند به صورت مداوم وضعیت جسمانی خود را مورد بررسی قرار دهد

دستگاه فشارسنج

امروزه اکثر افراد در جامعه به فشارخون بالا یا پایین مبتلا هستند و به دنبال راهی برای کنترل آن می‌ گردند، به همین دلیل استفاده از فشارسنج برای هر شخصی به خصوص برای سالمندان و میانسالان، بسیار مهم و حیاتی استفشارسنج در ۳ مدل جیوه ای، عقربه ای و دیجیتالی طراحی و تولید می شود.

فشارسنج جیوه ای دقیق ترین استاندارد را در اندازهگیری میزان فشارخون داردروش کار این دستگاه به روش دستی است و در این دستگاه مقدار فشارخون توسط ارتفاع سطح جیوه درون لوله فشار سنج تعیین میشود.

فشارسنج‌ های جیوهای، دقت بالاتری در تعیین فشارخون دارند ولی به علت خطرات بالای ناشی از جیوه امروزه کمتر کاربرد دارند.

فشارسنج عقربه ای بر خلاف فشارسنج جیوه ای، به کالیبره کردن نیاز دارندفشارسنج عقربه ای نسبت به فشارسنج جیوه ای یک حسن دارند آن هم سالم بودن و نداشتن مواد سمی و خطرناک برای بدن است. 

فشارسنج های عقربه ای با درصد خطای بسیار کمی می توانند فشار فرد را مشخص کنند به شرط آن که عمل اندازه گیری فشار توسط فرد ماهری صورت گرفته باشدفشارسنج عقربه ای از مقاوت بالایی برخوردار است و نیاز به منبع تغذیه برای کار کردن خود ندارد.

معمولا بیشتر افراد نحوه اندازه گیری میزان فشارخون با دستگاه فشارسنج معمولی را نمی دانند به همین دلیل بهتر است از دستگاه فشارسنج دیجیتالی جهت اندازه گیری فشارخون استفاده شود

امروزه بسیاری از کسانی که مشکل فشار خون بالا یا پایین دارند برای اندازه گیری فشار خون خود از دستگاه های فشارسنج دیجیتالی معمولا برای اندازه گیری میزان فشارخون استفاده می کنند

فشارسنج های دیجیتالی به دلیل کاربرد بسیار آسان، دارا بودن حافظه برای ثبت نتایج اندازه گیری شده، دقت و قابلیت سنجش خواهان بیشتری نسبت به فشارسنج های عقربه ای دارند. 

فشارسنج دیجیتال در دو نوع بازویی و مچی طراحی و تولید می شود که لایه داخلی کاف با هوا پر می شود و به بازو (در فشار سنج بازوییو یا مچ (در فشار سنج مچیفشار وارد می کند و با خالی کردن باد کاف، تغییراتی در جریان خون اتفاق میافتد که باعث اندازهگیری میزان فشارخون توسط دستگاه میشود

همچنین در این دستگاهها ضربان قلب نیز در کنار فشارخون اندازهگیری شده و در نتیجه میزان ضربان قلب روی صفحه نمایشگر دستگاه نمایش داده میشوند.

دستگاه تست قند خون

استفاده از دستگاه تست قند خون در منزل برای افراد مبتلا به انواع دیابت نوع یک و نوع دو، کسانی که مستعد دیابت هستند، افراد باردار، دچار افت قند خون و مسن بسیار مهم است و از این طریق فرد به راحتی و در سریع ترین زمان می تواند قندخون خود را اندازه گیری و کنترل کند

تست قند خون با سوزن: 

این دستگاه به صورت گسترده در منزل و مراکز درمانی مورد استفاده قرار می گیرند و دارای دستگاه لنست می باشند که به وسیله آن، از نقطه مورد نظر، خون دریافت می شود و با قرار گرفتن بر روی نوار تست، نتیجه بر روی صفحه نمایشگر دستگاه نشان داده می شود.


دستگاه تست قند خون بدون سوزن: 

این تست قند دارای سنسور چسبی هستند که به پشت بازو یا ناحیه دیگری که پزشک تشخیص بدهد، وصل می شود و در بازه زمانی های تنظیم شده، قندخون فرد را اندازه گیری و در حافظه خود ذخیره می کند تا در صورت نیاز به ارائه میزان قندخون جهت بررسی بتوان به قند خون اندازه گیری شده در طی شبانه روز دسترسی پیدا کرد.

جعبه کمک های اولیه

یکی از ضروری‌ ترین وسایلی که باید در هر خانهای موجود باشد، جعبه کمکهای اولیه استبا توجه به اینکه هر زمانی ممکن است با اتفاقات ناگوار و حوادث پیش‌ بینی نشدهای روبرو شوید، وجود جعبه کمک‌ های اولیه خانگی در هر منزلی دارای اهمیت بالایی است.

 جعبه کمک های اولیه به شما کمک میکند تا زمان رسیدن نیروهای امداد و اورژانس بتوانید اقداماتی در راستای بهبود شخصی که آسیب دیده انجام دهیدچسب زخم، بتادین، الکل یا پدهای الکلی، گاز استریل، حوله، صابون، موچین یا پنس، داروی مسکن،کبریت یا فندک، تبسنج، سرنگ، باند در ابعاد مختلف، چراغ قوه و … از جمله مواردی است که درون جعبه کمک های اولیه قرار می گیرند.

دستگاه بخور سرد

دستگاه بخور سرد یکی ازبهترین دستگاه های موجود جهت افزایش و تامین میزان رطوبت در منزل است. بخور سرد به وسیله تنظیم سطح رطوبت و جلوگیری از خشک شدن هوا می تواند هوای پاک و سالم را ایجاد کند.

 اگر نوزادان، افراد مبتلا به مشکلات سینوسی و افرادی که آلرژی به گرد و غبار و آلودگی در خانه دارید، یک دستگاه بخور سرد بسیار است.

بخور سرد با دو نوع ذیل طراحی و تولید می شود:

بخور سرد تبخیری:  در این دستگاه آب سرد به کمک یک فن به درون یک فیلتر هدایت شده و سپس در فضای اتاق، بخار سردی حاصل می شودفیلتر موجود در این بخورسرد فیتیله ای بوده و آلودگی ها و ناخالصی های آب را به خود جذب می کند.

بخور اولتراسونیک:  در این بخور سرد از تکنولوژی لرزش اولتراسونیک جهت تولید بخار ریز آب استفاده شده و بخار حاصل از آن باز هم سرد استاین محصول دارای دیافراگمی است که با سرعت بالا می لزرد و آب را به بخار سرد تبدیل می کند.

اگر قصد خرید انواع مختلف تجهیزات پزشکی را دارید تجهیزات پزشکی سدان مد  با مناسب ترین قیمت و بهترین کیفیت از معتبرترین برندهای دنیا انواع مختلف تجهیزات پزشکی را در دسترس شما قرار داده است و تلاش دارد با تهیه بهترین و باکیفیت‌ ترین محصولات حسن نیت خود جهت ارتقای سطح سلامت جامعه و بهرمندی هموطنان ایرانی از بهترین تجهیزات پزشکی و درمانی را نشان دهد.

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

زيرنويس چسبيده

چگونه یک رپورتاژ موفق بنویسم؟

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح