کد خبر : 199873
تاریخ انتشار : شنبه 8 مرداد 1401 - 12:03

عایق الاستومری لوله ای باروکش پروتکت بلک و سیلور

عایق الاستومری لوله ای باروکش پروتکت بلک و سیلور

   عایق الاستومری حرارتی و برودتی لوله ای دارای ساختار سلول بسته می باشد. یکی از انواع عایق های لوله ای، باروکش پروتکت بلک و سیلور می باشد.  از این نوع عایق به منظور عایق کاری لوله ها در لوله کشی تاسیسات و سیستم های گرمایشی سرمایشی داخل محیط های خانه که به مقاومت در

 

 عایق الاستومری حرارتی و برودتی لوله ای دارای ساختار سلول بسته می باشد. یکی از انواع عایق های لوله ای، باروکش پروتکت بلک و سیلور می باشد.  از این نوع عایق به منظور عایق کاری لوله ها در لوله کشی تاسیسات و سیستم های گرمایشی سرمایشی داخل محیط های خانه که به مقاومت در برابر رطوبت و ضربات مکانیکی نیاز بیشتری دارند، استفاده می شود.

این عایق الاستومری لوله ای باروکش پروتکت بلک و سیلور شامل سایز ۱.۴ اینچ تا ۴ اینچ و ضخامت های ۶,۹,۱۳,۱۹,۲۵ میلی متر می باشد و برای انواع لوله های مسی، چند لایه و یا فولادی قابل استفاده است.

از دیگر مدل های عایق الاستومری لوله ای میتوان عایق الاستومری لوله ای ساده و عایق الاستومری لوله ای با روکش آلومینیوم را نام برد. ما در این مطلب قصد داریم شما را با عایق الاستومری لوله ای باروکش پروتکت بلک و سیلور آشنا کنیم؛ پس با ما همراه باشید.

 

اطلاعات نصب عایق های الاستومری

 

برای نصب عایق های الاستومری لوله ای ساده ابتدا آنها را از دو لبه برش داده و بعد از قرار گیری بر روی اتصالات و قطعات؛ توسط چسب مخصوص عایق، نصب می شود.

 

مقایسه عایق الاستومری لوله‌ای عایق پشم شیشه

 

عایق الاستومری لوله ای به خاطر ساختار سلول بسته این که دارد، در مقابل رطوبت، آلودگی، بخار آب و گرد و خاک مقاومت زیادی دارد. ولی عایق پشم شیشه به خاطر ساختار فیبری که دارد در برابر رطوبت و نفوذ آب و بخار مقاومت زیادی ندارد. زمانی هم که رطوبت و بخار آب به داخل لوله ها نفوذ کنند از مقاومت حرارتی آن ها کم می شود.

 

اگر قرار باشد از عایق های پشم شیشه در فضای باز استفاده شود، باید برای آنها از روکش های ضد رطوبت و یا فویل های آلومینیومی استفاده شود؛ زیرا آنها در مقابل رطوبت و با بخار آب مقاومت خوبی ندارند. بنابراین استفاده از روکش در آنها امری ضروری می باشد.

 

نکته دیگری که درباره عایق الاستومری وجود دارد این است که آنها از نظر عوارض زیستی و ایجاد مشکلاتی در صورت تماس با بدن انسان و همینطور تولید ذرات گرد و غبار در مقایسه با پشم شیشه بسیار بهتر عمل می کنند. زیرا در عایق پشم شیشه اگر پوست و چشم و سیستم تنفسی افراد با آن تماس مستقیم داشته باشد، قطعاً مشکلاتی را به وجود خواهد آورد.

 در برخی از گزارشات اعلام شده است که تنفس مستقیم گرد پشم شیشه با افراد علت افزایش نرخ ابتلا به سرطان به ویژه سرطان ریه شده است. به همین خاطر عایق کاران و نصابان در زمان کار با عایق پشم شیشه باید از ماسک و لباس محافظ استفاده کنند تا خطری آنها را تهدید نکند و سلامتی آنها و خطر نیفتد.

یکی دیگر از تفاوت های عایق الاستومری لوله ای با عایق پشم شیشه در مقاوم بودن در برابر خوردگی می باشد. عایق الاستومری لوله ای در برابر خوردگی مقاوم می باشد اما عایق پشم شیشه در مقابل خوردگی مقاوم نیست و ممکن است به شدت دچار آن شود.

علاوه بر این مورد نصب عایق الاستومری مسلح ساده بسیار راحت تر از نصب عایق پشم شیشه می باشد. مخصوصاً برای محیط هایی که در آن فضای کاری زیادی وجود ندارد، استفاده از عایق های لوله ای بهترین گزینه می باشد. نصب عایق های پشم شیشه معمولاً در چند مرحله انجام میشود که بدیهی است که بسیار زمان بر تر از عایق لوله ای می باشد.  

 

ضریب انتقال حرارت عایق های پشم شیشه بسیار زیاد تر از عایق های الاستومری لوله ای می باشد. یکی دیگر از مزایای مفید عایق الاستومری لوله ای در مقایسه با عایق پشم شیشه عمر مفید زیاد میباشد.

 

قیمت های مربوط به عایق الاستومری لوله ای از قیمت عایق پشم شیشه تا حدودی بیشتر می باشد اما وجود مزایا و ویژگی های منحصر به فرد این عایق ها موجب می شود که قیمت بیشتر آن به چشم نخورد. 

 

عایق الاستومری لوله ای باروکش پروتکت بلک و سیلور (بخش دوم)

 


مزایای عایق الاستومری لوله ای

 

عایق الاستومری لوله ای دارای وزن بسیار سبک می باشند. همچنین از ضریب انتقال حرارتی بسیار پایینی برخوردار هستند. 

 

به کارگیری عایق الاستومری لوله ای باعث می شود؛  در هزینه های مربوط به مصرف انرژی صرفه جویی شود.

 

از دیگر مزایای این عایق نصب راحت آنها می باشد.

 

این نوع عایق در مقابل نفوذ رطوبت و بخارآب، همچنین رشد قارچ و کپک، خوردگی، آتش، روغن و مواد شیمیایی مقاومت زیادی دارد.

 

عایق الاستومری لوله ای به هیچ عنوان گرد و غبار و الیاف از خود تولید نمی کند. علاوه بر این هیچگونه حساسیت پوستی و تنفسی برای کارگران نصب ایجاد نمیکند.

 

یکی دیگر از مزایای عایق های لوله ای نگهداری و نظافت راحت آنها می باشد.

 

همانطور که گفتیم عایق الاستومری لوله ای در چند مدل مختلف عرضه می گردد. عایق الاستومری لوله ای به شکل ساده برای عایق کاری در فضاهای بسته و مدل روکش دار آنها برای محیط های باز مورد استفاده قرار می گیرد.

 

عایق الاستومری لوله ای با روکش آلومینیوم برای عایق کاری خطوط لوله انتقال سیالات، لوله کشی آب و یا گازها و … در فضاهای باز که در معرض تابش مستقیم نور خورشید هستند،  مورد استفاده قرار می گیرد. زیرا روکش آلومینیومی آنها مقاومت عایق ها را در برابر رطوبت و تابش نور خورشید بسیار بیشتر می کنند.

عایق های الاستومری لوله ای ساده در مقابل کندانس، هدر رفتن انرژی و کپک و قارچ در پروژه های مسکونی، صنعتی و تجاری، مقاومت بسیار بالایی دارد. همچنین برای عایقکاری لوله های گرم و سرد داخلی منازل و یا ساختمان های اداری و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.

به طور کلی عایق های روکش دار برای محیط های بیرونی کاربرد دارند و مورد استفاده قرار میگیرند، عایق های ساده برای عایقکاری لوله های داخلی کاربرد دارد و هر لوله ای که در داخل ساختمان ها باشد از عایق الاستومری لوله ای استفاده می شود.

نوع حرارتی عایق الاستومری در تهیویه مطبوع، گرمایش، لوله کشی و حفاظت از آتش مورد استفاده قرار میگیرد.

عایق الاستومری لوله ای با روکش پروتکت بلک و سیلور همانطور که گفته شد از ساختار سلول بسته برخوردار است و از انعطاف پذیری بالایی برخوردار می باشد. عایق الاستومری به طور کلی به دو شکل لوله ای و رولی تولید می شوند که هر کدام از آنها نیز به دو شکل ساده و چسبدار موجود می باشند.

عایق الاستومری به دلیل داشتن ساختار سلولی بسیار ریز و ضخامت دیواره مهندسی شده، به یک عایق بسیار مفید و کارآمد تبدیل شده است. وجود ویژگی انعطاف پذیری بالا در آنها، موجب شده است که عملیات نصب با سرعت بسیار زیادتر و همین طور راحتی بیشتر، انجام می شود. عایق های الاستومری، از به هدر رفتن انرژی در سیستم های تهویه مطبوع و تاسیسات جلوگیری می کند و از دوستدارن محیط زیست به حساب می آید.

عایق های حرارتی الاستومری نیز از ضریب انتقال حرارتی بسیار کمی برخوردار می باشند و همین طور در مقابل رشد قارچ و کپک و همین طور نفوذ آب و رطوبت مقاوم هستند. علاوه بر این موارد عایق الاستومری در مقابل اشعه ماوراء بنفش خورشید مقاومت بالایی دارد و هیچ گونه خرابی ناشی از تابش مستقیم نور خورشید ندارد. همین مسائل موجب می شود عمر بیشتری داشته باشند. 

عایق های الاستومری بدون CFC، HFC، HCFC و گرد و غبار و فرمالدئید و الیاف می باشند. به دلیل نداشتن هیچ گونه الیافی، کیفیت هوای داخلی خانه را بسیار بیشتر می کنند.

درست است که قیمت عایق های الاستومری در مقایسه با سایر عایق ها بیشتر می باشد، اما داشتن این همه مزایا ارزش این را دارد که از آنها استفاده کنید و کمی بیشتر هزینه کنید. پس با خیال راحت برای خرید آنها اقدام کنید.

برای سفارش با پافلکس ارتباط نمایید.

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

زيرنويس چسبيده

چگونه یک رپورتاژ موفق بنویسم؟

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح