کد خبر : 203222
تاریخ انتشار : جمعه 22 مهر 1401 - 18:02

دانلود زیرنویس فیلم The Prisoner of Zenda 1937 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس فیلم The Prisoner of Zenda 1937 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس فیلم The Prisoner of Zenda 1937 یک فیلم ماجراجویی سیاه و سفید آمریکایی محصول ۱۹۳۷ است که بر اساس رمانی به همین نام اثر آنتونی هوپ در سال ۱۸۹۴ و نمایشنامه سال ۱۸۹۶ ساخته شده است. زمانی که خویشاوند دوردست سلطنتی او ربوده می شود، یک فرد شبیه باید وارد عمل شود تا

دانلود زیرنویس فیلم The Prisoner of Zenda 1937 یک فیلم ماجراجویی سیاه و سفید آمریکایی محصول ۱۹۳۷ است که بر اساس رمانی به همین نام اثر آنتونی هوپ در سال ۱۸۹۴ و نمایشنامه سال ۱۸۹۶ ساخته شده است. زمانی که خویشاوند دوردست سلطنتی او ربوده می شود، یک فرد شبیه باید وارد عمل شود تا از تاج گذاری او جلوگیری کند. این نسخه به طور گسترده ای بهترین اقتباس سینمایی از رمان و نمایشنامه محسوب می شود.

برای دانلود زیرنویس اینجا کلیک کنید

دانلود زیرنویس فیلم The Prisoner of Zenda 1937 - بلو سابتایتل

زیرنویس فیلم The Prisoner of Zenda 1937 در این فیلم رونالد کولمن، مادلین کارول و داگلاس فیربنکس جونیور به همراه بازیگران مکمل شامل سی اوبری اسمیت، ریموند ماسی، مری آستور و دیوید نیون به ایفای نقش پرداخته اند. کارگردانی آن را جان کرامول، دیوید او. سلزنیک برای سلزنیک اینترنشنال پیکچرز تهیه کرد و توسط United Artists توزیع شد. فیلمنامه توسط جان ال. بالدرستون نوشته شده است که توسط ولز روت از رمان اقتباس شده است و ادوارد رز دراماتورژی کرده است. دونالد اوگدن استوارت مسئول گفتگوهای بیشتر بود و بن هخت و سیدنی هاوارد مشارکت‌های نامشخصی داشتند.

آلفرد نیومن اولین نامزدی از ۴۳ جایزه اسکار خود را برای موسیقی اصلی دریافت کرد، در حالی که لایل آر. ویلر نامزد بهترین کارگردانی هنری شد. در سال ۱۹۹۱، این فیلم توسط کتابخانه کنگره ایالات متحده «از نظر فرهنگی، تاریخی یا زیبایی شناختی مهم» تلقی شد و برای نگهداری در فهرست ملی فیلم انتخاب شد.

دانلود زیرنویس فیلم زندانی زندا ۱۹۳۷ در ژوئن ۱۸۹۷، نجیب زاده انگلیسی رودولف راسندیل (کولمن) به تعطیلات ماهیگیری در کشوری کوچک در جایی بین وین و بخارست (که در فیلم نامش برده نشده است، روریتانیا در رمان) می رود. او از واکنش های عجیب بومیان به او متحیر است. راسندیل وقتی با سرهنگ زاپت و کاپیتان فریتز فون تارلنهایم ملاقات می کند، متوجه می شود که چرا. زاپت او را به پادشاهی که به زودی تاجگذاری می کند، رودولف پنجم (دوباره کولمن)، یکی از بستگان دور که دقیقاً شبیه او است (به جز ریش مرد انگلیسی) معرفی می کند. پادشاه که از این شباهت حیرت زده و سرگرم شده بود، از مرد انگلیسی خوشش می آید.

زیرنویس فیلم The Prisoner of Zenda 1937 - بلو سابتایتل

زیرنویس The Prisoner of Zenda 1937 آنها با نوشیدن مشروب تا پاسی از شب، آشنایی خود را جشن می گیرند. رودولف از بطری شرابی که برادر ناتنی‌اش دوک مایکل برای او فرستاده بود، بسیار خوشحال است، به‌طوری که خودش همه آن را می‌نوشد. صبح روز بعد یک کشف فاجعه بار به ارمغان می آورد: شراب دارو مصرف شده بود. رودولف را نمی توان بیدار کرد و اگر نتواند در مراسم تاجگذاری خود در آن روز شرکت کند، مایکل سعی خواهد کرد تاج و تخت را غصب کند. مایکل از اینکه او، اگرچه از رودولف بزرگتر است، اما وارث تاج و تخت نیست، ناراحت است زیرا مادرش از خون سلطنتی نبود. زاپت راسندیل اکراهی را متقاعد می‌کند که خود را به جای رودولف برای مراسم بسازد.

با انجام تاج گذاری، راسندیل باز می گردد تا هویت واقعی خود را از سر بگیرد، اما متوجه می شود که پادشاه توسط روپرت هنتزائو، سرسپردۀ مایکل، ربوده شده است. راسندیل مجبور می شود در حالی که زپت به دنبال رودولف می گردد به جعل هویت ادامه دهد. با این حال، مایکل نمی تواند بالماسکه را بدون متهم کردن خود محکوم کند.

راسندیل در مراسم تاجگذاری با نامزد رودولف، پرنسس فلاویا، ملاقات می کند و شیفته او می شود. او همیشه از پسر عموی خود رودولف متنفر بود، اما اکنون او را بسیار تغییر کرده است، به نظر او بسیار برای بهتر شدن. آنها پس از گذراندن زمان با هم عاشق می شوند.

کمک به یافتن مکان پادشاه از یک محله غیرمنتظره می آید. برای اینکه مایکل بتواند ادعای خود را برای تاج و تخت تضمین کند، باید با پسر عمویش فلاویا ازدواج کند. آنتوانت دو موبان، معشوقه فرانسوی مایکل، این را نمی خواهد و قول می دهد در ازای جان مایکل، به نجات پادشاه کمک کند. او به راسندیل می گوید که رودولف در قلعه مایکل در نزدیکی Zenda نگهداری می شود. از آنجایی که پادشاه در اولین نشانه تلاش برای نجات اعدام می شود، آنتوانت اصرار دارد که یک مرد باید در خندق شنا کند و قاتلان احتمالی خود را تا زمانی که نیروهای وفادار به قلعه هجوم آورند، نگه دارد. راسندیل به دلیل مخالفت های شدید زاپت تصمیم می گیرد که او همان مرد است.

زیرنویس The Prisoner of Zenda 1937 - بلو سابتایتل

زیرنویس فیلم زندانی زندا ۱۹۳۷ وقتی مایکل متوجه می‌شود که روپرت تلاش می‌کند معشوقه‌اش را اغوا کند، نقشه‌های آن‌ها به هم می‌ریزد. در مبارزه بعدی، روپرت مایکل را با چاقو می کشد. آنتوانت دلشکسته به قدری حرف می زند تا روپرت را در مورد خطرش آگاه کند. راسندیل دو نگهبان را می کشد، اما باید در یک دوئل طولانی با روپرت بجنگد، در حالی که در همان زمان سعی می کند طناب را قطع کند تا پل متحرک را برای زپت و افرادش پایین بیاورد. وقتی سرانجام موفق می شود، روپرت فرار می کند.

با بازگشت پادشاه رودولف به تاج و تخت، راسندیل سعی می کند فلاویا را متقاعد کند تا با او برود. هر دو به عشق خود اعتراف می کنند، اما ارادت او به وظیفه بسیار زیاد است و فراق آنها تلخ است.

در سال ۱۹۴۷، سلزنیک اعلام کرد که دنباله‌ای را بر اساس نمایشنامه اقتباسی از روپرت هنتزاو، با بازی جوزف کاتن در نقش پادشاه رودلف/رودولف، لوئیس جوردان و آلیدا والی خواهد ساخت. این فیلم هرگز ساخته نشد.

کولمن، اسمیت و فیربنکس نقش‌های خود را برای یک قسمت از رادیو تئاتر لوکس در سال ۱۹۳۹ تکرار کردند و همسر کولمن، بنیتا هیوم، نقش پرنسس فلاویا را بازی کرد. هیوم و کولمن بار دیگر نقش های خود را در نقش رودلف و فلاویا در قسمت ۱۹۴۹ فیلم خانه کارگردانی نمایش دادند.

فیلمی با همین نام محصول ۱۹۵۲ عملاً یک بازسازی شات به شات است که از همان فیلمنامه، دیالوگ‌ها و موسیقی فیلم استفاده می‌کند، اما در تکنیکالر. مقایسه این دو فیلم نشان می دهد که تنظیمات و زوایای دوربین، در بیشتر موارد، یکسان است. هالیول در مورد آن قضاوت کرد: «هیچ جور برای الهام بخشی خوشحال کننده نسخه اصلی وجود ندارد».

زیرنویس فیلم زندانی زندا 1937 - بلو سابتایتل

زیرنویس زندانی زندا ۱۹۳۷ کل سکانس پوتسدورف در مسابقه بزرگ بلیک ادواردز (۱۹۶۵) ادای احترام (یا تقلید از) The Prisoner Of Zenda است. جک لمون نقش دو نفره (پروفسور فیت و شاهزاده هاپنیک) را بازی می کند. تونی کورتیس، شمشیربازی است (لزلی گالانت lll، a/k/a The Great Leslie)، با بارون رولف فون استوپه، پاسخ راس مارتین به داگلاس فیربنکس جونیور، روپرت هنتزائو، شمشیرها را به هم می زند.

دو قسمت از مجموعه تلویزیونی جاسوسی جعلی Get Smart “The King Lives?” و “To Sire With Love, Parts 1 and 2” نسخه سینمایی ۱۹۳۷ را تقلید کرد و دان آدامز از صدای متمایز کولمن تقلید کرد.

در طول پیش تولید Star Trek II: The Wrath of Khan، کارگردان نیکلاس مایر از طراح لباس رابرت فلچر خواست تا لباس‌های جدید Starfleet را با الهام از یونیفرم‌های پوشیده در The Prisoner of Zenda طراحی کند. لباس‌های یکنواخت حاصل در مجموع در شش فیلم Star Trek، از خشم خان تا Star Trek Generations ظاهر شد.

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

زيرنويس چسبيده

چگونه یک رپورتاژ موفق بنویسم؟

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح